Девета есенна академия „Лаборатория за иновации“ се проведе в УНСС

понеделник, 28 ноември 2022 14:17

Разглеждате снимки от Девета есенна академия „Лаборатория за иновации“ се проведе в УНСС

Вижте пълен текст на Девета есенна академия „Лаборатория за иновации“ се проведе в УНСС

Събитието се организира за девета поредна година от катедра "Публична администрация" на факултет &bdquo;Управление и администрация&ldquo;.<br>Есенната академия стартира през 2014 г. като форум за обмен на информация и идеи за научни изследвания и преподавателска работа на екипа на катедра &bdquo;Публична администрация&ldquo; в УНСС. Ежегодното й провеждане постепенно я утвърди като национален форум, включен в годишния календар с прояви на Института по публична администрация, отбеляза доц. д-р Деница Горчилова, зам.-декан по качеството и международното сътрудничество на факултет &bdquo;Управление и администрация&ldquo; и научен секретар на катедра &bdquo;Публична администрация&ldquo; и допълни, че тази година са решили да се върнат към корените, като кръстят академията &bdquo;Лаборатория за иновации&ldquo; и поканят външни хора за лектори.

Събитието се организира за девета поредна година от катедра "Публична администрация" на факултет „Управление и администрация“.
Есенната академия стартира през 2014 г. като форум за обмен на информация и идеи за научни изследвания и преподавателска работа на екипа на катедра „Публична администрация“ в УНСС. Ежегодното й провеждане постепенно я утвърди като национален форум, включен в годишния календар с прояви на Института по публична администрация, отбеляза доц. д-р Деница Горчилова, зам.-декан по качеството и международното сътрудничество на факултет „Управление и администрация“ и научен секретар на катедра „Публична администрация“ и допълни, че тази година са решили да се върнат към корените, като кръстят академията „Лаборатория за иновации“ и поканят външни хора за лектори.

<span style="text-align: justify;">Проф. д-р Цветана Стоянова приветства участниците в академията и подчерта: &bdquo;Имах удоволствието да се включа и в предишното издание на академията, която се казваше &bdquo;Администрация и управление: #университетът 2030&ldquo;. Получиха се много добри резултати, които ние използвахме за подобряване на . конкурентоспособността на направление &bdquo;Администрация и управление&ldquo;. Тази година, в съответствие с новите тенденции, нашите колеги са заложили актуални теми свързани с киберсигурност и меки умения. Надявам се, че това ще допринесе за обогатяване на вашите познания&ldquo;.</span>

Проф. д-р Цветана Стоянова приветства участниците в академията и подчерта: „Имах удоволствието да се включа и в предишното издание на академията, която се казваше „Администрация и управление: #университетът 2030“. Получиха се много добри резултати, които ние използвахме за подобряване на . конкурентоспособността на направление „Администрация и управление“. Тази година, в съответствие с новите тенденции, нашите колеги са заложили актуални теми свързани с киберсигурност и меки умения. Надявам се, че това ще допринесе за обогатяване на вашите познания“.

Доц. д-р Александър Вълков, ръководител на катедра &bdquo;Публична администрация&ldquo; пожела успех на академията, благодари на университета за подкрепата и подчерта: &bdquo;Това събитие е част от нещо по-важно, отколкото да научим нещо ново, то е, че виждаме вас и вие сте това, което се нарича академична общност. Ще го разберете след още малко време, ще видите в бъдеще колко са важни контактите, които правите в момента&ldquo;.

Доц. д-р Александър Вълков, ръководител на катедра „Публична администрация“ пожела успех на академията, благодари на университета за подкрепата и подчерта: „Това събитие е част от нещо по-важно, отколкото да научим нещо ново, то е, че виждаме вас и вие сте това, което се нарича академична общност. Ще го разберете след още малко време, ще видите в бъдеще колко са важни контактите, които правите в момента“.

Основни лектори на събитието бяха Ясен Танев, експерт по киберсигурност, който запозна студентите с киберхигиената и оценката на рисковете при онлайн ученето, проф. Валентин Василев от Висшето училище по сигурност и икономика (ВУСИ) говори за кризите и устойчивостта, лидерството и емоционалната интелигентност, студентите се включиха и в ролева игра &bdquo;Трите въпроса&ldquo;. Доц. д-р Александрина Мурджева, научен секретар на катедра &bdquo;Информационни технологии и комуникации" и преподавател в УНСС представи пред студентите MS Teams Advanced и новите инструменти за преподаване.

Основни лектори на събитието бяха Ясен Танев, експерт по киберсигурност, който запозна студентите с киберхигиената и оценката на рисковете при онлайн ученето, проф. Валентин Василев от Висшето училище по сигурност и икономика (ВУСИ) говори за кризите и устойчивостта, лидерството и емоционалната интелигентност, студентите се включиха и в ролева игра „Трите въпроса“. Доц. д-р Александрина Мурджева, научен секретар на катедра „Информационни технологии и комуникации" и преподавател в УНСС представи пред студентите MS Teams Advanced и новите инструменти за преподаване.

<i>Ясен Танев</i>

Ясен Танев

<i>Проф. Валентин Василев </i>

Проф. Валентин Василев

<i>Проф. Валентин Василев </i>

Проф. Валентин Василев

<i>Доц. д-р Александрина Мурджева</i>

Доц. д-р Александрина Мурджева

В рамките на академията се проведе и кръгла маса на тема &bdquo;Обучението по публична администрация: Стандарти за разнообразие?&ldquo;

В рамките на академията се проведе и кръгла маса на тема „Обучението по публична администрация: Стандарти за разнообразие?“

Галерия снимки от Девета есенна академия „Лаборатория за иновации“ се проведе в УНСС ...