Спас Ставрев и Марко Димитров спечелиха Купата на ректора по тенис

петък, 01 юни 2012 18:32

Ръководителят на катедрата “Физическо възпитание и спорт” Спас Ставрев и гл. ас. д-р Марко Димитров от секция “Стопанска история” към катедра “Политическа икономия” спечелиха Купата на ректора по тенис. Това бе шестнадесетото издание на традиционния турнир. Организаторите са катедрата “Физическо възпитание и спорт” и АСК “Свети Георги Победоносец”.

Тази година в турнира участваха 16 преподаватели и служители. Главен съдия беше директорът на “Бонсист” Георги Йорданов. Купата на шампионите връчи ректорът на нашия университет проф. д-р на ик.н. Стати Статев.

На полуфиналите играха двойките Живко Драганов/Александър Вълков срещу Петко Кьосев/Любомир Боянов и Спас Ставрев/Марко Димитров срещу Радко Радков/Петър Иванов. Двойката Драганов/Вълков спечели мача си с 9:5 гейма. В другия полуфинал Ставрев/Димитров победиха с 2:0 сета - 6:2, 7:5.

Финалът Ставрев/Димитров срещу Александър Стоянов/Живко Драганов се игра на 1 юни. Стоянов е главен асистент в катедра “Икономическа социология”, а доц. Драганов е от катедра “Частноправни науки”.

Двойката Ставрев/Димитров се представи много силно и спечели с 2:0 сета – 6:2, 6:2. Финалистите Стоянов/Драганов играха добре, но нямаха шанс срещу обиграните шампиони. “Тебе ще те бия отделно”, пошегува се секунди след последната точка доц. Драганов с гл. ас. д-р Димитров. Купата е четвърта поредна за Спас Ставрев и втора за Димитров.

Преди награждаването председателят на клуба “Свети Георги Победоносец” проф. Георги Янков поздрави всички състезатели. Турнирът по тенис е прекрасна традиция, доказателство за това е и шестнадесетото му издание, изтъкна той.

Проф. Янков получи купата за феърплей и стана първият й носител.

Проф. Статев връчи купи и на финалистите Драганов и Стоянов. Всички участници получиха фланелки за спомен.

Галерия снимки от Спас Ставрев и Марко Димитров спечелиха Купата на ректора по тенис ...