Нашите волейболисти победиха Нефтохимик, продължават в четвъртфиналите!

петък, 02 март 2012 0:00

„УНСС хвърли бомбата! Веско Димчев и компания изхвърлиха Нeфтохимик от Купата", „Изненада: УНСС отстрани Нефтохимик за Купа България" писаха спортни медии след мача между волейболните отбори на УНСС и Нефтохимик, който се игра в спортния комплекс „Бонсист". Нашите момчета надиграха бургазлии с 3:2 (19:25, 25:15, 25:20, 16:25, 15:13) и продължават в четвъртфиналните битки на надпреварата.

С победата си отборът на УНСС взе реванш за миналогодишната си загуба с 1:3, която бе точно от Нефтохимик в четвъртфиналната фаза. Сега това се случи с обратен знак, като тима от Черноморието прекратява борбата.

След сравнително безпроблемен първи гейм, Нефтофимик намали темпото и настъпи времето на нашите волейболисти. Състезателите, водени от Петър Иванов, бяха недостижими в следващите два гейма. В четвъртия бургазлии се върнаха в играта, за да докарат мача до тайбрек. Но в решителната пета част тимът на УНСС поведе с 8:5 и 13:10 и малко по-късно сложи победния финален акорд на мача.

Нашите момчета извоюваха забележителна победа!

Галерия снимки от Нашите волейболисти победиха Нефтохимик, продължават в четвъртфиналите! ...